Modifiye Tofaş Serçe

By
Updated: Mayıs 5, 2016

Modifiye Tofaş Serçe

modifiye-tofas-serce-6

Evet sevgili modifiye severler bu yazımızda bir dönemin en klas arabalarından biri olan “Tofaş Serçe” hakkında bir şeyler yazacağız.

Kimi zaman Yeşilçam filmlerinde başrol alan Tofaş Serçe, günümüzde de yer yer kendine dizilerde yer buldu. Murat efsanesi 1971 – 1977 seneleri arasında çok büyük bir üretim başarısı elde etti. Yaklaşık 140 bin üretim yapan Murat 124 modeli o zamanların en popüler araçları arasında yer aldı. Daha sonraları Tofaş, kuş serisi üretiminin startını vererek Murat 124’lerin sonunu getirdi. Fakat Tofaş firması yeni bir model ile 1984 yılında Tofaş Serçe adını kullanarak tekrar yollara çıktı. 1995 yılına kadar tahtından inmeyen Tofaş Serçe’de fabrika çıkış özelliği olarak 1.3 hacime sahip 5400 devir / dakika 65 beygirlik bir güç sağlayan OHC valf yapılı motoru ile yollarda hüküm sürdü.

 

modifiye-tofas-serce-5

Peki Modifiye Tofaş Serçe Nasıl Olurdu?

İşte yazımızın en can alıcı noktasına geldik sevgili modifiye severler. “Modifiye yapılmış Serçe” hangi modifiye severin hoşuna gitmez ki? Herhangi bir modifiye programı uygulanarak yapılan Tofaş Serçe modelleri her kişinin zevkine göre tasarlanabiliyor. Eğer sizinde bir Serçe’niz varsa modifiye videoları izleyerek kendinize bir yol çizebilirsiniz. Tofaş Serçe modifiye parçaları için genelde Xenon far, spoiler, çelik jant, sis farları tercih ediliyor. Bu parçaları modifiye ürünleri satan firmalarda yada Tofaş Serçe yedek parça satan yerlerde bulabilirsiniz. Aşağıda yapmış olduğumuz fotoğraf galerimizi gezerek kendi aracınız için fikir alabilir ve uygulayabilirsiniz. Bir diğer ipucu ise Modifiye oyunları siteleri. Bu sitelere girip kendi aracınızı çeşitli şekillerde kafanızdaki fikire göre uyarlayabilirsiniz.

modifiye-tofas-serce-3

Piyasada satılık Modifiye Tofaş Serçe bulabilir miyim?

Evet araba satan sitelerde bulunan “satılık modifiye arabalar” kategorisinde Tofaş Serçe’yi bulabilmeniz mümkündür ancak çok fazla talep olmadığını belirtmek isteriz.

Evet lafı daha fazla uzatmadan sizi yılların efsanesi Modifiye Tofaş Serçe fotoğrafları ile baş başa bırakalım.

 

Modifiye ile ilgili bilgi almak isterseniz “Modifiye ne demek” linkine tıklayabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir