Skoda 4×4 ile yollara çıkıyor!

By
Updated: Nisan 14, 2016

Skoda yeni 4×4 imajıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor!

4x4skoda

100 yıldan fazla tecrübesiyle dünyanın en köklü otomobil üreticilerinden biri olan Skoda, 1985 yılında ilk olarak bisiklet ve motosiklet üretimi ile hayata geçirilmişti. 16 Nisan 1991 yılından sonra Volkswagen Group bünyesine katılan Skoda, 15 milyon adet aracını üretmeyi başardı. Skoda markası şu zamanda dünya genelinde 7 farklı modelin satışını üstleniyor. Citigo, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Fabia, Superb ve Yeti… 2014 ile 2015 arasında 1 milyondan fazla araç satışı gerçekleştiren marka kendi tarihinde bir rekora imzasını attı. Fakat, tüm bu detayların yanında imajı ve güveni arttıran en önemli özelliklerinden biri de bu başarıların hepsinin dört çarpı dört modellerle yapmış olması. Skoda, Avrupa’da en çok satın alınan dört çarpı dört kompakt araçları sunuyor.

Türkiye’de de oldukça fazla pazar başarıları elde eden Skoda‘nın Türkiye Distribütörü Yüce Auto, bir Doğuş Otomotiv ortaklığı içerisinde bulunan ve Orhan Yüce tarafından kurulduğu günden bu zamana kadar otomotiv sektörü içerisinde 60 yılı geçmiş bir tecrübesi ile ‘arabanın nasıl satılmasını gerektiğini’ oldukça iyi biliyor!

Skoda‘da Türkiye’de artışta olan bu potansiyeli değerlendirmek isteyen Skoda, Türkiye pazarına 4×4 çekiş özelliği sunan motor ve şanzıman opsiyonlarını eklemeye devam ediyor.

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir